Çağla, olimpiyat madalyası maksadından vazgeçmiyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Ordulu ulusal atıcı Çağla Baş, daha evvel iki sefer katıldığı paralimpik oyunlarında ulaşamadığı madalya hayalini 2024 Paris’te gerçeğe dönüştürebilmek için ağır çalışıyor.

Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında dereceleri bulunan ulusal sportmen, haftanın belli günleri Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’ndeki Havalı Silahlar Atış Poligonu’nde çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Doğuştan bedensel engelli 30 yaşındaki Çağla, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na kota veren, Güney Kore’de mayıs ayında gerçekleştirilecek dünya kupası öncesi idmanlarını aksatmadan sürdürüyor.

Bir çocuk annesi Çağla Baş, AA muhabirine, 2009 yılında tanıştığı atıcılık sporunda şimdiye kadar biroldukça muvaffakiyet elde ettiğini belirterek, havalı tüfek kategorisinde müsabakalara girdiğini söylemiş oldu.

Ülkesini daha evvel 2016 Rio Paralimpik Oyunları ile 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda temsil etme muvaffakiyetini gösterdiğini hatırlatan ulusal sportmen, “Bir atletin ulaşabileceği en büyük doruktur paralimpik oyunları. Ben bu başarıyı iki sefer yakalama imkanı buldum. Ülkemi burada temsil etmek fevkalade bir gurur.” dedi.

Çağla Baş, geride kalan olimpiyatlarda madalya alamasa da büyük deneyim kazandığını belirterek, “Şimdi bu deneyim ile 2024’ün kotasını almaya çalışıyorum. Bunun için mayıs ayında Güney Kore’de yapılacak dünya kupasına aralıksız çalışıyorum.” diye konuştu.

“Şimdi kendimi daha deneyimli görüyorum”

Çağla Baş, yaklaşık 13 yıldır bu sporla ilgilendiğine işaret ederek, şunları söylemiş oldu:

“Rio’da yaşım daha fazlaca küçüktü ve deneyimsizdim. Tokyo’da ise bulunduğum ortama ahenk sağlayamamıştım. Fakat artık daha fazla deneyimli olduğuma inanıyorum. Artık kendimi daha deneyimli görüyorum. 2024 Paris’te kesinlikle finale kalmayı ve madalya kazanmayı hedefliyorum. Madalyanın rengi kıymetli değil fakat her sportmen üzere ben de altın madalyayı epeyce istiyorum. Buradan kazanılacak bir madalya her şeye kıymet.”

Ordu’daki hazırlıklarının yanı sıra ulusal grup kamplarına katıldığını anlatan ulusal atlet, daima antrenörleriyle istişare halinde olduğunu, eksiklerini gidermek için çalıştığını lisana getirdi.