Çağla Kubat’ın kızı, annesinin müsaadeden gidiyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Rüzgar sörfü atletleri Çağla Kubat ve Jimmy Diaz’ın 8 yaşındaki kızları Selin Diaz, Çeşme Alaçatı’da devam eden Çocuklar ve Gençler Rüzgar Sörfü Dünya Kupası bünyesindeki Kids Cup’ta uğraş ediyor.

Rüzgar sörfü mesleklerinde birfazlaca muvaffakiyete imza atan anne ve babasının yolunda ilerleyen Selin Diaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rüzgar sörfünü fazlaca sevdiğini söylemiş oldu.

Biroldukça spor branşıyla ilgilendiğini kaydeden Selin, “Rüzgar sörfü yaparken, denizin ortasında kendimi fazlaca özgür hissediyorum. (Çocuklar ve Gençler Rüzgar Sörfü Dünya Kupası’nda) Yarıştığım için epeyce heyecanlıyım. Daha evvel bu biçimde kıymetli bir yarışa katılmamıştım. Aslında burada eğlenmek daha değerli, yarışmak fazlaca değerli değil.” dedi.

Çağla Kubat ise rüzgar sörfüyle ilgilenmelerinin çocukları üzerinde baskı kurmasından kaygı ettiklerini lakin onun bu spora olan sevgisini görmenin tasalarını giderdiğini söz ederek şu biçimde konuştu:

“Anne baba, tutkuyla bir spora bağlı olduğu vakit çocuk, kendisine rakip olarak görüp o spora düşman da olabiliyor. bu biçimde örnekler gördüm arkadaşlarımın içinde. O yüzden biz Selin’in bizimle bu memnunluğu paylaşıyor bulunmasına, bizimle bir arada rüzgar sörfü tahtası üstünde bulunmasına hayli kıymet verdik. Bilhassa eşim bu hususta epey büyük fedakarlık yaptı.

Aslında genel olarak sporların birçoğuna ilgi duyuyor. Yalnızca sörf değil, tenis hayli seviyor, kickboks, tekvando, karate yapıyor. Sporları seviyor lakin windsurfu de herbiçimde anne babası da bu biçimde tutkuyla bağlı olduğu için bir diğer seviyor diye düşünüyorum.”