Busenaz Sürmeneli’nin amacı dünya şampiyonluğu

Anje

Global Mod
Global Mod
2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bayanlarda altın madalya kazanan ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, Dünya Şampiyonası hazırlıklarına devam ediyor.

İstanbul’da, mayıs ayında yapılacak Bayanlar Dünya Şampiyonası’nın hazırlıklarını Yeni Ordu Stadı’ndaki ferdî atlet salonunda sürdüren Sürmeneli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, altın madalyayı hedeflediğini belirterek, “Bunun için epeyce sıkı biçimde çalışmalarımı sürdürüyorum.” dedi,

Ulusal boksör, asıl gayenin 2024 Paris Olimpiyatları olduğunu lisana getirerek, “İnşallah Paris’te bir tarih daha yazacağım.” değerlendirmesinde bulundu.

Kamp ve idmanlarının olmadığı vakit içinderda ailesiyle vakit geçirmeyi hayli sevdiğini tabir eden başarılı atlet, gün içerisinde arkadaş kümeleriyle da vakit geçirdiğini söz ederek, “Alışveriş yapmaktan çok arkadaşlarımla vakit geçirmeyi tercih ediyorum. Hepsi de esasen sporun içerisinden beşerler. Genelde mangala oynamayı epey seviyorum.” diye konuştu.

Sürmeneli, “Panda” ismi verdiği 5 aylık köpeğiyle de epey vakit geçirdiğini söz ederek, “Ben onu fazlaca seviyorum ve konutta olamadığım periyotlarda özlüyorum. Birbirimize de hayli alıştık. Kampta olsam bile Panda’yı gorebilmek için ailemle imajlı konuşuyorum. Ben onu görür görmez epey memnun oluyorum.” biçiminde konuştu.

Hayvan sevgisini kendisine annesinin aşıladığını anlatan Busenaz Sürmeneli, sokak hayvanlarını beslemeyi de ihmal etmediğini aracının bagajında daima kedi ve köpek maması bulunduğunu söylemiş oldu.

– “En sevdiğim üç yemek; lahmacun, dolma, tavuklu pilav”

Sevdiği yemekler hakkında da bilgi veren Sürmeneli, “En sevdiğim üç yemek; lahmacun, dolma, tavuklu pilav. Bunlardan asla vazgeçemem. Bu üç yemeğin bendeki yeri epey farklı. kimi vakit diyetisyenim hazırladığı yemek listeme tavuklu pilav da koyuyor. Ben buna epeyce seviniyorum.” diye konuştu.

Yemek yapmayı fazlaca sevdiğini de kaydeden Busenaz Sürmeneli, “Pandemide meskende olduğumuzda kendimi bu hususta hayli geliştirdim. Kız kardeşimle birlikte bilhassa tatlı yapmayı fazlaca seviyoruz.” açıklamasında bulundu.

İkiz kardeşi Tuğçenaz Sürmeneli ile epey düzgün anlaştıklarını da anlatan Sürmeneli, “Küçükken epey arbede ederdik ancak kamplara başladığından bu yana hakikaten onu da epey özlüyorum. Onun için kendisiyle daima irtibat halindeyiz. Kardeşimde çalışmalarına devam ediyor. İnşallah o da amaçlarına ulaşacak.” dedi.

hayatında ”keşke şunu da yapsaydım” biçiminde bir pişmanlığının bulunmadığını söyleyen Sürmeneli, “Kariyerim boyunca hiç keşkelerim olmadı. Bundan daha sonrada ‘keşke’ dememek için elimden geleni yapıyorum ve uğraş ediyorum.” sözlerini kullandı.