Boston, Tatum’un son saniye basketiyle kazandı!

Anje

Global Mod
Global Mod
NBA Doğu konferansı play-off birinci tipi birinci maçında Boston Celtics ile Brooklyn Nets karşılaştı.

Müsabakada birinci çeyreği Boston Celtics 29-28 önde kapatırken, ikinci çeyrekte konuk takım eşitliği yakaladı. Üçüncü çeyreğe süratli başlayan Boston Celtics son dönem öncesi 11 sayı fark yakalayarak büyük avantaj elde etti.

Son çeyrekte Brooklyn Nets öne geçip bu üstünlüğü son saniyeye kadar taşısa da Tatum’un son anda kaydettiği basketle müsabakayı Celtics 115-114 kazandı ve seride 1-0 öne geçti.

Boston’da Tatum, 31 sayı 4 ribaund ve 8 asist ile ekibi ismine kıymetli bir performans sergilerken, grubun bir başka yıldız ismi Brown 23 sayı, 5 ribaund ve 3 asistle oynadı.

Brooklyn Nets’te Irving, kadrosu ismine 39 sayı, 5 ribaund ve 6 asist yaptı fakat bu uğraşı galibiyet için yetmedi.

Boston Celtics ile Brooklyn Nets içinde serinin ikinci maçı 21 Nisan Parşembe gecesi TSİ 02.00’de bir daha TD Garden’da oynanacak.

ÖMER FARUKLU HEAT KAZANDI!

Gecenin bir öteki playoff maçında Doğu Konferansı 1’incisi Miami Heat, Atlanta Hawks’ı konuk ettiği maçta 115-91 kazandı.

Miami Heat’te Duncan Robison 27, Jimmy Butler 21 sayı ile öne çıktı. Miami Heat forması giyen ulusal pivot Ömer Faruk Yurtseven, 4.58 dakika müddet alıp 5 sayı üretti.

Atlanta Hawks’ta Danilo Gallinari 17 sayı ile oynarken, kenardan gelen Bogdan Bogdanovic 6 sayı üretti.