Biden'ın tartışma sonrası yeni reklamı: “Yere düştüğünüzde ayağa kalkarsınız”

Anje

Global Mod
Global Mod
Başkan Biden'ın kampanyası Pazartesi günü önemli eyaletlerde 60 saniyelik yeni bir televizyon reklamı yayınlamaya başlayacak; bu sırada olası Demokrat aday, geçen hafta Atlanta'da itibarını zedeleyen uyduruk tartışma performansının ardından toparlanmaya çalışıyor. 2024 yarışında.

İlk yayınlanmadan önce Haber'a sunulan reklamda, Biden'ın Perşembe günkü tartışmada 50 milyondan fazla izleyiciye yaptığı boğuk, duraksayan konuşmasının görüntüleri gösterilmiyor.

Bunun yerine reklamda, Bay Biden'ın, kampanyasının ertesi gün Kuzey Carolina'da düzenlediği mitingden alınan bir yorumu yer alıyor. O etkinlikte Bay Biden, gömleğinin üst iki düğmesini ceketinin altında açarak, müttefiklerinin önceki gece umduğu türden enerjik bir performans sergiledi.

Arka planda dramatik müzik bulunan reklam, 81 yaşındaki Biden'ın kendi sınırlarını kabul etmesinden önce eski Başkan Donald J. Trump'a yönelik saldırılarla başlıyor.

Biden, “Arkadaşlar, artık genç bir adam olmadığımı biliyorum” dedi. “Ama bu işin nasıl yapılacağını biliyorum. Doğruyu yanlıştan ayırt edebilirim. Gerçeği nasıl söyleyeceğimi biliyorum. Milyonlarca Amerikalının da bildiği gibi biliyorum ki yere düştüğünüzde tekrar ayağa kalkarsınız.”

Bu son satırı yumruğunun vurgulu bir hareketiyle noktalıyor.

Reklam, Sayın Biden'ın kampanya döneminin en yoğun 72 saatinden sonra geliyor. Kararsız bağışçılar, Biden'ın tartışma performansından sonra neler yapılabileceğini kendi aralarında tartıştılar ve Beyaz Saray ile Biden kampanyası, siyasi arabaları başkanın arkasında toplamak için aşırı hızlandı.

Bay Biden, Pazar gününü, kendisine savaşmaya devam etmesi yönünde çağrıda bulunan en yakın akrabalarından bazılarıyla Camp David'de geçirdi ve genel olarak yeni reklamın teması da bu.

Biden kampanya iletişim direktörü Michael Tyler yaptığı açıklamada, “Amerikalılar kavgadan geri adım atmayacak bir başkanı hak ediyor ve bu Joe Biden” dedi.

Reklamın ilk yarısında Biden, Trump'ın ekonomiye, salgına ve 6 Ocak Kongre Binası ayaklanmalarındaki rolüne ilişkin yorumlarını ele alıyor.

Bay Biden, reklamın açılış satırında “Dün gece Trump'ı gördünüz mü?” diyor.

Tartışma sırasında Biden önceden yazılmamış bir formatta konuşmakta zorlandı. Kuzey Carolina mitinginde bir teleprompter kullandı ve reklam için sözlerini de buradan aldı.

Kampanyaya göre reklam, çekişmeli eyaletlerdeki televizyon ve dijital platformlarda yayınlanacak. Kampanya, ESPN, TNT, Bravo, FX ve Comedy Central gibi ağlarda daha genç ve daha çeşitli bir izleyici kitlesinin yanı sıra daha geniş izleyici kitlelerini hedefleyen spor programlarını ve “The Bachelorette”in sezon prömiyerini hedefliyor.

Biden'ın kampanyası, tartışmadaki kötü performansının ardından Biden'ın istifası yönündeki çağrıları agresif bir şekilde bastırmaya çalıştı. Kampanya yöneticisi Jennifer O'Malley Dillon, Cumartesi akşamı “tüm bu sıkıntıları” ortadan kaldıran bir not yazdı.

“Bu çok yakın bir seçim olacak” diye yazdı. “Bu başından beri belliydi.”