Biden’ın FAA adayı Phil Washington, onaylanmadan önce belirsiz bir yolda ilerliyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Panelin başkanı, Washington’dan bir Demokrat olan Senatör Maria Cantwell, zaman baskısının onay sürecini gelecek yıla kadar ertelediğini söyledi. Bayan Cantwell’in sözcüsü Ansley Lacitis, senatörün “adaylık duruşmasını dört gözle beklediğini ve FAA’nın bağımsızlığını ve güvenlik denetimini güçlendirme, işgücü kapasitesini geliştirme ve FAA’nın güvenlik için küresel altın standart olmasını sağlama hakkında sorular sorduğunu söyledi. ” . ”

Havacılık kariyerinin kısalığı hakkındaki sorular da dahil olmak üzere, Bay Washington’ın adaylığının durumunu gölgeleyen bir avuç faktör var.

Bay Biden, Bay Washington’u seçtiğini açıkladığında, Ticaret Komitesinin en üst düzey Cumhuriyetçisi Mississippi’den Senatör Roger Wicker, “adayın havacılık deneyiminden yoksun olması nedeniyle şüpheci” olduğunu söyledi. “Bu pozisyon, ajansın ve Amerikan hava yolculuğunun güvenliğini ve verimliliğini sağlamak için derin endüstri bilgisi gerektiriyor.”

Bay Washington ayrıca, Los Angeles’ın transit sisteminin başkanı olarak görev yaptığı süre boyunca, adının son aylarda ülkenin en kalabalık ilçesinde ortaya çıkan kaotik bir siyasi çekişmede su yüzüne çıkmasıyla da incelemeye alındı.

Eylül ayında, Los Angeles İlçe Şerif Departmanı, departmanın kamuya açık yolsuzluk soruşturması olarak adlandırdığı şeyin bir parçası olarak County Şerif Sheila Kuehl’in evinde bir arama emri çıkardı. Soruşturma, Metro olarak bilinen ulaşım sistemi tarafından cinsel taciz yardım hattı işletmesi için kar amacı gütmeyen bir kuruluşa verilen bir dizi teklifsiz sözleşmeyi içeriyordu.

Arama emri, bir muhbire göre, Bay Washington’un kâr amacı gütmeyen kuruluşla bir anlaşmayı Metro’nun yönetim kurulu üyesi olan Bayan Kuehl’in ‘iyi lehinde’ kalması için “istediğini” söylüyordu. Arama emri, muhbirin Bay Washington’la kar amacı gütmeyen kuruluştan gelen 75.000 dolarlık bir fatura hakkında karşı karşıya geldiğini ve onları ofis malzemeleri için kullanılan bir yöntemle ödemeye yönlendirdiğini ekledi.

Aramanın kendisi tartışmalıydı. Şerif Alex Villanueva geçmişte diğer memurlarla çatıştı ve kar amacı gütmeyen sözleşmeleri soruşturmaktan geri adım attığını iddia etmesine rağmen rakipleri hakkında soruşturma başlatmakla suçlandı. Evi de aranan kar amacı gütmeyen kuruluşun yönetici müdürü Patricia Giggans, Bayan Kuehl’ün bir arkadaşıdır ve kendisi tarafından Şerif Departmanı Sivil Gözetim Komitesine atanmıştır. Hem Bayan Kuehl hem de Bayan Giggans daha önce Şerif Villanueva’yı istifaya çağırmıştı.