Beden geliştirme bölge birincisi tabip Türkiye şampiyonluğuna hazırlanıyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Batman’da bakılırsav yapan ve Türkiye Beden Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunca Ankara’da düzenlenen karşılaşmada bölge şampiyonu olan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Volkan İğdir, Türkiye şampiyonu olmak için sıkı çalışıyor.

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vazife yapan İğdir, 8 yıl evvel Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıfta uzmanlık imtihanına hazırlandığı periyotta toplumsal aktivite olarak beden geliştirme branşıyla ilgilendi.

Bir yandan mesleksel mesleğini sürdüren, öteki yandan tutkuyla bağlandığı beden geliştirme branşında amaç büyüten İğdir, Türkiye Beden Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafınca 10 Eylül’de Ankara’da düzenlenen Ankara Bölge Şampiyonası’na katıldı.

Rakiplerini geride bırakarak bölge şampiyonu olmayı başaran İğdir, 21-25 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na hazırlanıyor.

– “Vücut geliştirme benim için büyük bir tutku haline geldi”

Malatyalı Op. Dr. Volkan İğdir, AA muhabirine, bir yıldır Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bakılırsav yaptığını belirterek, tıpta uzmanlık imtihanına hazırlanırken başladığı beden geliştirme sporunda son bir yıldır profesyonel olarak yarışlara hazırlandığını söylemiş oldu.

Birinci katıldığı karşılaşmada bölge şampiyonu olduğunu belirten İğdir, “Vücut geliştirme benim için büyük bir tutku haline geldi. Yaklaşık 8 yıldır haftanın neredeyse 6 günü egzersiz yapmaya devam ediyorum.” dedi.

İğdir, Türkiye Şampiyonası’nda da muvaffakiyet elde edip Türkiye şampiyonu olmak istediğini ve sonuncu amacının de dünya şampiyonasında ülkesini gururla temsil etmek olduğunu lisana getirdi.

İnsanlara sıhhat konusunda dayanak olmak için hekimlik mesleğini severek ve memnunlukla yaptığını vurgulayan İğdir, gündüz hastanede nazaranv yaptığını, akşam da bu sporu yaparak dinlendiğini söylemiş oldu.

– “İyi ki tabibim ve yeterli ki bu sporla uğraşıyorum”

İğdir, “Hem mesleğim tıpkı vakitte hobim beni hayata fazlaca daha sıkı bağlıyor. Güzel ki tabibim ve güzel ki bu sporla uğraşıyorum.” tabirlerini kullandı.

Beden geliştirme sporunun irade gerektiren ve sabır isteyen güç bir branş olduğuna işaret eden İğdir, bu sporla ilgilenen kişinin beslenmesine ve günlük hayatına da epey dikkat etmesi gerektiğini anlattı.

“Fedakarlık yapmanız gerekiyor.” diyen İğdir, “Ama aynanın karşısına geçtiğinizde, gördüğünüz tablo bütün bunlara değdiğini gösteriyor. En azından benim için o denli. Genç arkadaşlar sigara, alkol üzere alışkanlıklar yerine spor salonlarına gelip fazlaca daha keyifli olabilir, hayattan hayli daha keyif alabilir.” diye konuştu.