Bebeğinin mamasına zehir katmakla suçlanan baba, mağdur olduğunu savundu

ahmetbeyler

Active member
Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, anne Türkan O. kucağında mağdur bebeğiyle, sanık Serhat O. ise tutuklu bulunduğu Kocaeli’ndeki cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Tarafların avukatları da salonda hazır bulundu.

Mahkeme liderinin İsimli Tıp Kurumundan beklenen raporun çabucak hemen gelmemesini belirtmesinin akabinde kelam verilen sanık, 15 yıllık evliliğinde ailesindeki kimseye ziyan vermediğini ileri sürdü.

Bebeğine kasıtlı olarak ziyan vermediğini de sav eden sanık Serhat O, “Eşimi ve çocuklarımı fazlaca seviyorum. Bugün bana ‘öl’ desinler ölürüm. Mağdur durumdayım. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.” dedi.

Türkan O. ise daha evvelde şikayetçi olduğunu hatırlatarak, çocuklarıyla ilgilenmesi gerektiğini, bu niçinle duruşmalara katılmak istemediğini lisana getirdi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı da sanığın tutukluluk halinin devamını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın mevcut durumunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Yalova’da, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde ikamet eden 3 çocuk sahibi Serhat O, 8 Kasım 2021’de 13 günlük kızını mamasına kattığı karınca ilacıyla zehirlemeye çalıştığı argümanıyla gözaltına alınmış, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı. Bebek E.E.O. ise hastanedeki tedavisinin akabinde annesine teslim edilmişti.

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, daha evvel de büyük kızına yönelik misal bir kabahat işlediğine dair isimli sicil kaydı bulunan sanığın, “Tasarlayarak alt soya, vücut ve ruh bakımından kendisini savunamayacak şahsa karşı öldürmeye teşebbüs” kabahatinden 20 yıla kadar mahpus cezasına çarptırılması talebinde bulunulmuştu.