Bayan ulusal hentbolcularda tek gaye şampiyona!

Anje

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Bayan Hentbol Kadrosu’nun oyuncuları Betül Yılmaz ve Beyza Karaçam, 2022 Avrupa Hentbol Şampiyonası Elemeleri 6. Küme’de Sırbistan ve İsveç’le oynayacakları maçlarda galibiyetler alarak şampiyonaya katılmayı hedeflediklerini söylemiş oldu.

Ulusal ekibin Avrupa Şampiyonası’na katılmak için elemelerde oynayacağı son iki maç öncesi kampta bulunan sportmenler, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Grubun sol oyun kurucularından Betül Yılmaz, başantrenör Costica Buceschi’yle yeni bir sistem oluşturduklarını lisana getirerek, “Yeni bir hocamız var. Genç oyuncuları adapte etmeye çalışıyor. Sistem oturduğunda ve genç oyuncular adapte olduğunda grubumuz fazlaca uygun olacak. Buna inanıyorum. Zira arkadaşlarımın yeteneğine güveniyorum.” dedi.

Sırbistan’la 20 Nisan’da Kastamonu’da, İsveç’le ise 23 Nisan’da deplasmanda karşılaşacaklarını hatırlatan Betül, “İzlanda maçını Kastamonu’da inanılmaz bir atmosferde oynamıştık. Seyirciyle mükemmel bir galibiyet almıştık. bir daha tıpkı şeyin olacağını düşünüyorum. Sırbistan kuvvetli bir rakip, fizikî olarak üstünler. Genç bir grubuz ve yetenekteyiz. Konutumuzda bir daha kazanabiliriz. Bunun için çalışıyoruz. Başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. İki maçta da galibiyetler yahut puan almak maksadımız.” diye konuştu.

Kastamonu Belediyespor’da forma giyen Betül, “Seyirciyi epeyce düzgün biliyorum. Kastamonu izleyicisiyle yeterli bir ahengimiz var. Şuurlu bir seyircimiz var. Biz savunmadayken ne yapacaklarını epeyce güzel biliyorlar. Tribünleri bir daha doldurup bütün kalpleriyle bizi destekleyeceklerdir. Biz de onların takviyesine yakışır bir galibiyet alacağımızı düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Beyza Karaçam: “Gruptan çıkmak için çabalayacağız”

Ulusal kadronun sağ oyun kurucularından Beyza Karaçam, kümeden çıkmak için iki maçı da kazanmak istediklerini lisana getirdi.

Beyza, âlâ bir kamp geçirdiklerini anlatarak, “Sırbistan maçına düzgün bir biçimde hazırlandık. Değerli bir maç olacak. Gruptaki hava fazlaca düzgün. Herkes birbiriyle epey uygun anlaşıyor. Yaşları birbirine yakın oyunculardan heyetiyiz. Maç maç gitmek daha uygun. Birinci evvel Sırbistan maçını düşünüyoruz. ondan sonrasında İsveç maçını düşüneceğiz. İnşallah 2 maçı da kazanırız. İki maçı da alıp kümeden çıkmak için çabalayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Kastamonu izleyicisine de seslenen Beyza, “İzlanda maçında atmosfer epey yeterliydi. Kastamonu izleyicisinden bir daha birebir atmosferi oluşturmalarını bekliyoruz.” diyerek kelamlarını tamamladı.