Banka hesabına kazara bir milyon lira yatırıldı

ahmetbeyler

Active member
Adana’da bir besin firmasında sürücülük yapan Erdinç Kaya, banka hesabına ezkaza gönderilen 1 milyon lirayı sahibine geri verdi.

Merkez Çukurova ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Erdinç Kaya, banka hesabına bir kişi tarafınca 1 milyon lira para yatırıldığını fark etti.

Kaya, bankanın müşteri temsilcisiyle görüştüğünde, paranın kazara yatırıldığı belirlendi. Kaya, bunun üzerine parayı yine sahibine gönderdi.

Kaya, çalıştığı esnada hesabına 1 milyon liranın yatırıldığını fark ettiğini söylemiş oldu.

Para kendisine ilişkin olmadığı için çabucak bankayı aradığını belirten Kaya, “Bankayı arayarak bu para bana ilişkin değil dedim. Onlar da ‘Biz size çabucak dönüş sağlayacağız bir bekleyin’ dediler çabucak sonrasında bana döndüklerinde ‘Gelin parayı değerlendirelim’ dediler. ‘Hayır, bu para benim değil’ dedim. sonrasındasında ‘Bizim bankamıza bir gelebilir misiniz’ dediler. Ben oraya gittim. Bu paranın bana ilişkin olmadığını yeniden beyan ettim. sonrasındasında parayı sahibi olan bireye geri verdim” diye konuştu.

Olması gereken davranışı sergilediğini lisana getiren Kaya, şunları kaydetti:

Ben yalnızca vatandaşlık nazaranvini yaptım. Zira ben bu vakte kadar haram yemedim ve haramdan uzak durduğum için aileme de yedirmedim. Ben bunu kendime yakıştırmadım. Lakin artık bu hayat kurallarında olağan beşerler biraz şaşırıyor. Fakat dediğim üzere ben yalnızca üzerime düşen vatandaşlık nazaranvimi yerine getirdiğimi düşünüyorum. Bu vaktin bizim insanlığımızı, karakterimizi, kalitemizi eksiltmediğini ve bozmadığını göstermek istedim.