Balkan şampiyonu tekvandocu, yeni şampiyonluklar için çalışıyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Balkan şampiyonu ulusal sportmen Emirhan Çelik, Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda başarılı olmayı hedefliyor.

Eyyübiye Belediyesi sportmeni 13 yaşındaki Emirhan Çelik, yaklaşık 5 yıl evvel tavsiye üzerine savunma sporu olan tekvando öğrenmeye karar verdi. Yaşadığı mahalledeki AK Konutlar Spor Salonuna başvuran ve antrenör Hüseyin Çelik tarafınca çalıştırılan Emirhan, Belediye Lidere Mehmet Kuş’un takviyeleriyle kısa müddette evvel Şanlıurfa’da ondan sonrasında Türkiye genelinde düzenlenen karşılaşmalarda dereceler kazandı.

Ulusal sportmen Emirhan Çelik, son olarak 3-4 Aralık’ta Arnavutluk’ta düzenlenen 23. Balkan Tekvando Şampiyonası’nda yıldız erkekler kategorisinde 45 kiloda altın madalya kazandı.

Emirhan Çelik, AA muhabirine, yaklaşık 5 yıl evvel mahallede yaşadığı arbedenin akabinde kendisin savunmak emeliyle tekvandoya başladığını söylemiş oldu. Tekvandonun ömrünü fazlaca değiştirdiğini belirten Çelik, “Kısa müddette kendimi geliştirdim. Belediye Liderimiz Mehmet Kuş’un da takviyeleriyle karşılaşmalara katıldım. Vilayet genelinde şampiyonlar kazandım ondan sonrasında Türkiye genelinde yapılan şampiyonalarda derecelere girdim. Geçen haftada Arnavutluk’ta düzenlenen tekvando şampiyonasında altın madalya kazandım.” dedi.

Hedefleri için epeyce çalıştığını anlatan Emirhan Çelik, şu biçimde konuştu:

“Spor bana epeyce şey katı. Kendime güvenmeyi öğretti. Bunanla bir arada arkadaş etrafımda değişti. Çok çalıştım, Balkan şampiyonu oldum. İleride Avrupa ve dünya şampiyonalarına katılacağım inşallah. Sporum yanında okula da devam ediyorum. Spor derslerimi aksatmıyor. Şükürler olsun hocam uygun bana nasıl çalışacağıma, ne yapacağımı öğretiyor. Gayem Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyatlarda altın madalya almak. Bunun başaracağıma inanıyorum”

“Emirhan göğsümüzü kabarttı”

Antrenör Hüseyin Çelik ise Emirhan’ın küçük yaşta büyük muvaffakiyetler elde ettiğini söylemiş oldu.

Emirhan’ın başarılı olmak için tertipli çalıştığını lisana getiren Çelik, şunları kaydetti:

“Emirhan bize geldiğinde epeyce küçüktü. Kısa müddette kendini geliştirerek muvaffakiyetlerde imza attı. En son bu hafta Arnavutluk’ta düzenlenen 23. Balkan Tekvando Şampiyonası’nda yıldız erkekler 45 kilo kategorisinde altın madalya kazandı. Emirhan’ın başarısı göğsümüzü kabartı. Bu muvaffakiyetlerde başta Eyyübiye Belediye Liderimiz Mehmet Kuş’un ve Şanlıurfa Tekvando Vilayet Temsilcimiz Metin Şimşek’in katkıları fazlaca fazla, kendilerine fazlaca teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Emirhan yakın bir vakitte Avrupa ve dünya şampiyonalarında ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracak.”