Balıkçı Şenol Süzme 5 gündür kayıp: Kimliği, parası ve telefonu koltuğun üzerinde bulundu

DrEMEL

Global Mod
Global Mod
Dikili’nin kırsal Bademli Mahallesi’nde balıkçılık yapan bir çocuk babası Şenol Süzme, 12 Nisan’da, nüfus cüzdanı, cep telefonu ve cebindeki paraları koltuğun üzerine bırakıp, yakınlarına haber vermeden ortadan kayboldu.

Gidebileceği yerlere bakan yakınları, kendisine ulaşamayınca, durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma, Süzme’nin yerinin tespit edilip, bulunması için çalışma başlattı.

PARASINI, KİMLİĞİNİ VE TELEFONUNU BIRAKIP GİTMİŞ”

İzmir Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Kuzey Ege Arama Kurtarma Derneği (KEAK) ile köylüler karada, Kıyı Güvenlik takımları ise denizde Şenol Süzme’yi bulmak için arama-kurtarma çalışması başlattı. Bölgede dron ile de havadan arama çalışması yürütüldü. Lakin şu ana kadar Süzme’ye ulaşılamadı.

Eşinin bilinen hiç bir sorunu ve sıhhat sorunu olmadığını belirten Ayşe Süzme (67), dedi.

Köy kahvesinde ve sokaklarda eşini aradıklarını belirten Süzme, “Bulamayınca jandarmaya durumu bildirdik. Onlar da aradı fakat sonuç çıkmadı. Bugün meskenden çıkalı 5 gün oldu. Çok telaşlıyız. ömründen kaygı ediyoruz. Bir an evvel eşime kavuşmak için herkesten yardım istiyorum” dedi.

‘TEK BAŞINA ASLA BİRYERE GİTMEZ’

Esra Süzme (33) de kayınpederinin kolay kolay tek başına bir yere giden biri olmadığını belirterek, “Her yere eşiyle bir arada masraf. Balığa bile bir arada çıkarlar. Kahvehaneye bile gitmez. bu biçimde bir şey beklemiyorduk. Tasa ortasındayız. Bir an evvel bulunması için herkesten yardım bekliyoruz” dedi.

Aramaların sürdüğünü belirten Bademli Mahallesi Muhtarı Neslihan Kutlu Maraş ise “Şenol Süzme, mahallemizde sevilen, sayılan bir kişi. 5 gün evvel ortadan kaybolmuş. Arıyoruz lakin kendisiyle ilgili rastgele bir bulguya rastlamadık. Kendisinin hala hayatta olduğunu düşünüyoruz. bakılırsanlerin jandarmaya, ailesine yahut muhtarlığımıza ulaşmasını rica ediyoruz” diye konuştu.