Bakan Kasapoğlu: “Artık branşlardaki zenginliği görüyoruz”

Anje

Global Mod
Global Mod
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 22 yıllık süreçteki tesis ihtilalinin ve mükemmel altyapının kuvvetli bir biçimde meyve verdiğini söylemiş oldu.

Bakan Kasapoğlu, Levent’teki Hyatt Centric Otel’de, 69. Gillette Milliyet Yılın Atleti Ödülleri’nin heyet toplantısına katıldı.

Ödül merasiminin klasikleşen bir çalışma olduğunu belirten Kasapoğlu, “Bu çalışma, bize her yıl Türk sporundaki değişimi, muvaffakiyetin her geçen gün perçinleşmesini gösteriyor. Büyük bir memnunluk tablosu. Listede atlet çeşitliliğini görüyoruz. Bayan sportmen sayısındaki artışı görüyoruz. Daha evvel isim bulmakta zorlandığımız branşlardaki artık zenginliği görüyoruz.” diye konuştu.

Bu yıl şu ana kadar ulusal atletlerin 5300 madalya kazandığını hatırlatan Kasapoğlu, “bayanıyla, erkeğiyle, engellisiyle ilerlemeyi görüyoruz. Türk sporunun önünün açık olduğunu gösteriyor. Son 22 yıllık süreçteki tesis ihtilalinin ve mükemmel altyapının ne kadar kuvvetli bir biçimde meyve verdiğini gösteriyor. İnanıyorum ki önümüzdeki süreç tüm branşlarda başarılarımızla artık en dorukta olduğumuz, hanımıyla, erkeğiyle, engellisiyle argümanımızı pekiştirdiğimiz bir müddetç olacak.” tabirlerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, 69. Gillette Milliyet Yılın Sportmeni Ödülleri’nde tüm adaylara muvaffakiyetler dileyerek, şunları kaydetti:

“2022, Türkiye’nin spor turizmindeki markasını bir daha fazlaca kuvvetli bir biçimde ortaya koyduğu bir yıl oldu. İslam Oyunları, Göçebe Oyunları, Avrupa Spor Bakanları Doruğu. Tepeye 45’ten çok ülke katıldı. Adeta bir spor buluşması şöleni Türkiye’de gerçekleşti. Ve inanıyorum ki Türkiye, spor turizmiyle, erişimi 85 milyona yayan fırsat anlayışıyla, fırsat eşitliği unsuruyla ortaya konan projelerle, yüzmeden cimnastiğe, cimnastikten güreşe, güreşten okçuluğa her branştaki savını en kuvvetli biçimde ortaya koyacak. Biliyorsunuz bilhassa eğitimde hayli önemli atılımlarımız var. Spor okuyan öğrencilerimiz, üniversiteyi bitirmeden iki devirlerini bakanlığımızın tesislerinde stajyer öğrencisi olarak tamamlayacaklar. Ve bir daha Ulusal Eğitim Bakanlığı’yla gerçekleştirdiğimiz yeni çalışmayla artık ilkokuldan mezun olmadan her bir gencimiz bir lisansla mezun olacak. Antrenörlerimiz tesislerde ilkokul öğrencilerine en az bir branş öğretecekler.”