Bahçeli’nin bağışladığı Hacıbektaş’taki yere cemevi yapılacak: ‘Benim ismimi koymayın’

ahmetbeyler

Active member
MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde kendi ismine bulunan arsayı bedelsiz olarak Horasan Erenleri Federasyonu’na bağışladığını açıklamıştı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre; Horasan Erenleri Federasyonu Genel Lideri Mehmet Şahin, Bahçeli’nin, federasyona hibe ettiği yerin tapusunu bugün aldıklarını söylemiş oldu. Şahin, “Devlet Bey’in makamında aldık. Memurlar da oraya geldi, imzaladık.” dedi.

Arsaya cemevi yapılacağını belirten Şahin, şunları söylemiş oldu:

“Kendisine, ‘buraya ne yapalım’ diye sorduğumda ‘ne istiyorsanız onu yapın.’ dedi. ‘Biz orayı sizin isminize layık olacak biçimde bir cemevi yapalım’ dedim. Cemevi olsun, misafirhanesi olsun, yemekhanesi olsun biçiminde bir teklif getirdik. ‘Benim ismimi koymayın, Horasan erenlerinden değerli bir zatımızın ismini koyarsanız mutlu olurum’ dedi.

Cemevi yapacağız. Hacıbektaş’a da en hoş o yakışır yani. ‘Genel Liderimizin ismiyle yapalım’ demiştik lakin o denli uygun görmedi. Dedi ki ‘ismimi siyaset konusu yapmasınlar.’ Hürmet duyduk.”