Babası ismine düzenlenen şampiyonada kürsünün doruğuna çıktı

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye Beden Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonunca geçen yıl ekim ayında vefat eden antrenör Şener Arslan anısına düzenlenen “2022 Şener Arslan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası”na katılan dünya ve Avrupa şampiyonu Cihan Serhat Arslan, babasının ismini taşıyan tertipte iki altın madalya kazanmanın gururunu yaşıyor.

Daha evvel 4 dünya, 5 Avrupa şampiyonluğu bulunan ulusal sportmen Cihan Serhat Arslan, 21-25 Mart’ta Eskişehir’de düzenlenen 2022 Şener Arslan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda büyük erkekler 70 kilo kategorisinde yarıştı.

Hem sağ tıpkı vakitte sol kolda altın madalyaya uzanan Arslan, babası ismine düzenlenen turnuvadan alnını akıyla çıkmanın iftiharını yaşadı. Memnunluğunu yakınlarıyla ve Şener Arslan’ın öğrencileriyle paylaşan Cihan Serhat Arslan, beraberinde bir daha ulusal kadroya seçildi.

Arslan, mayıs ayında Romanya’da düzenlenecek Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası ve ekim ayında Antalya’da gerçekleştirilecek Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’na katılıp, madalyalar kazanarak babasının ismini yaşatmak istiyor.

Arslan: “Madalya kazanmak zorundaydım”

Ulusal atlet Cihan Serhat Arslan, AA muhabirine, kendisi ve ailesi için büyük değer taşıyan bu şampiyonaya düzgün hazırlandığını söylemiş oldu.

Babası ve antrenörü olan Şener Arslan ismine düzenlenen şampiyonada başarılı olmak için uğraş ettiğini anlatan Arslan, “Büyük erkekler 70 kilo kategorisinde hem sağ tıpkı vakitte sol kolda Türkiye şampiyonu oldum. Ulusal ekibe bir daha girmeye hak kazandım. Çok memnunum. bu biçimde muvaffakiyetler elde ederek Şener Arslan’ın ismini yaşatmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki mayıs ayında Romanya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası ile ekim ayında Antalya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası var. Bu şampiyonalar bizim için hayli kıymetli. Biz kazandıkça Şener Arslan kazanacak.” diye konuştu

Bilek güreşinde 22 yıldır çeşitli müsabakalara katıldığını söz eden Arslan, şunları kaydetti:

“4 dünya, 5 Avrupa şampiyonluğum var lakin Şener Arslan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası benim için en güç turnuvaydı. Zira hocam, babam, arkadaşım yanımda yoktu. Bu benim için fazlaca zordu. Eksikliğini grup olarak inanılmaz hissettik. Bu turnuvada madalya kazanmak zorundaydım. Zira Şener Arslan bu biçimde isterdi. Çok şükür başardık. Daha uygunlarını başarmak istiyorum. Hem Avrupa tıpkı vakitte dünya bilek güreşi şampiyonalarında madalya kazanmak istiyorum.”