Ayrıldığı bayana kurşun yağdırmıştı: İstenen ceza muhakkak oldu

ahmetbeyler

Active member
Eskişehir’de tartıştığı boşandığı avukat Merve Gül Durmaz ile ortaya giren Furkan S.’yi tabancayla yaraladığı suçlamasıyla tutuklanan ve belgesi Asliye Ceza Mahkemesi’nin nazaranvsizlik sonucuyla Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen Mete Arslanoğlu, bir daha hakim karşısına çıktı. Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Mete Arslanoğlu, sanığın yaraladığı eski eşi avukat Merve Gül Durmaz ve Furkan S. ile taraf avukatları katıldı.

‘Ayaklarına ateş ettim’ savunması

Mahkemede, eski eşini hiç bir vakit mevtle tehdit etmediğini öne süren sanık Mete Arslanoğlu, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, olay gününü şu biçimde anlattı:

Merve ikametimin yakınına aracını park etmişti, yanına gittim, niye bu türlü gelip aracını park ettiğini sordum. Merve bir daha bağırarak bana ‘sen adam mısın?’ diyerek hakaret etmeye başladı. Ben Merve’ye bir şey demedim. Bu sırada daha evvelde hiç görmediğim bir erkek şahıs geldi. Polisin gelmesine kadar orada bekleyeceğinden bahsetti. Ben bu erkek şahsın da ben ve Merve’nin yanına gelmesinden rahatsız oldum, fazlaca sinirlendim. Olay yerine aslına bakarsanız hayli yakın park etmiş olduğum aracımın içerisinden ruhsatsız tabancamı aldım. Hem Merve’nin birebir vakitte yanımıza gelen bu erkek şahsın ayaklarına ateş ettim.

‘Ağır yaralandığım için şoka girdim’

Merve Gül Durmaz ise mahkemedeki sözünde can güvenliği olmadığını belirterek, “Ben, sanığa beni takip etmemesini, takiplerinden artık epeyce yorulduğumu söylemiş oldum. ‘Seni öldürür gebertirim’ dedi. Ortamızda benim takip edilip edilmeme sorunu üzerine bir tartışma yaşandı. Sanığın uzaklaştırma sonucu vardı. Bu sebeple polisi aradım. O sırada daha hiç görmediğim, tanımadığım müşteki Furkan yanımıza geldi. Bana yardımcı olmaya çalıştı. Ben polisi ararken sanık hala bana hakaretlerine devam ediyordu. Furkan da orada beklemeye başladı. Bir orta sanık yanımızdan ayrıldı. Otomobilini park etmiş olduğu yere yanlışsız gitti. Kısa bir süre daha sonra geri geldi fakat ben sanığın elinde silah fark etmedim. Furkan’a bir şeyler söylemiş oldu ancak şu anda ne dediğini hatırlamıyorum. Furkan’a ateş etti, ben ne olduğunu anlayamamıştım. Bu kere sanık elindeki silahı benim göğsüme yanlışsız tuttu, elimde spor çantam vardı, göğsümün önüne bu çantayı siper ettim. Gerimi dönerek kaçmaya başladım, ardımdan ateş etti. Beni bacaklarımdan yaraladı, yere düştüm. daha sonra ben ağır yaralandığım için şoka girmiştim. Can güvenliğim yok, şikayetiyim” dedi.

32 yıla kadar mahpusu istendi

Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi savcısı, tabirlerin akabinde davaya ait mütalaasını deklare etti. Savcı mütalaasında, tutuklu sanık Mete Arslanoğlu hakkında eski eşi Merve Gül Durmaz’a karşı ‘kadına karşı taammüden öldürmeye teşebbüs’ hatasından 13 yıldan 20 yıla kadar, ‘boşandığı eşe karşı ısrarlı takip’ kabahatinden 1 yıldan 3 yıla kadar ve ‘alenen hakaret’ hatasından 1 yıldan 3 yıla kadar mahpusla cezası talep etti. Ayrıyeten olay sırasında ortaya girmek isterken yaralanan Furkan S.’ye yönelik sanık Arslanoğlu’na ‘kasten yaralama’ kabahatinden 3 yıla, ‘ruhsatsız silah taşıma’ kabahatinden da 3 yıla kadar mahpusu talep edildi. Hakkında toplamda 32 yıla kadar mahpus cezası istenen sanık Mete Arslanoğlu’nun tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.