Ataman makûs haberi deklare etti: “Larkin, Fransa maçında yok”

Anje

Global Mod
Global Mod
A Ulusal Ekip Başantrenörü Ergin Ataman, Shane Larkin’in elinden ameliyat olacağını; bu sebeple yarınki Fransa maçında forma giyemeyeceğini deklare etti.

Basın toplantısında konuşan Ergin Ataman “Biz çeyrek finalist olmak için tüm çabamızı vereceğiz. Larkin, oynamayacak çeyrek finalde. Ameliyat olması gerekiyor. Kendisiyle konuştuk. Karadağ maçında aldığı darbe düzgünce külfet hayatış. Önemli bir yırtık kelam konusu. Maçlarda oynayamayacak. Topu bile tutamadığını söylemiş oldu. Larkin’in yerine oynayacak oyunculara talih doğmuş. Hamlede meşakkat yaratacak. Bizim için meşakkat olsa da mazerete gerek yok. En âlâ biçimde oynayacağız. Melih Mahmutoğlu alanda olacak diye düşünüyorum.” dedi.

Mazeret üretmediğini söyleyen Ergin Ataman “Ben mazeret üretmeyi seven biri değilim. Turnuvada yaşadığımız ıstıraplar var. Yaşadığımız olaylar dünyanın hiç bir yerinde yaşanmamış şeyler. İspanya maçında çalınan teknik faulün dünyanın hiç bir yerinde çalınmayacağını düşünüyorum. Maçı kazansak küme birincisi olacağız. Bu hakem yanlışı olamaz. Bu bir niyettir. Şuradaki atmosferi görüyorsunuz. Gürcistan’da biz bunu yaşayamadık. Ağustos ayından beri Avrupa Şampiyonasına hazırlanıyoruz.” tabirlerini kullandı.

EuroBasket’te çok makus bir tertip yaşadıklarını söyleyen Ataman “Bu nasıl bir tertip? Bu nasıl bir Avrupa Şampiyonası? Biz çıkıp bir daha de maçımızı oynayacağız, yapacak bir şey yok!” diye konuştu.