Ataman: “Hakemler provakasyondan etkilendi”

Anje

Global Mod
Global Mod
Ergin Ataman, Sırbistan’a 1 sayı farkla mağlup olduğumuz maçın akabinde açıklamalarda bulundu.

Basın toplantısında konuşan Ergin Ataman fazlaca âlâ uğraş ettiklerini fakat son topu kullanamama şanssızlığını yaşadıklarını belirterek, “İstanbul’daki olaylardan dolayı burada 2 gündür berbat günler geçirdik. Çok manalı bir galibiyet vermek için oyuncular epeyce hoş bir gayret verdi lakin spor bu, şanssızlık bir türlü yakamızı bırakmıyor. Son topta atamadık, son saniyede kadromuzun en yeterli oyuncusu 2’de 0 faul attı. 5’te 5 atmıştı daha evvel. Son topu da kullanamadık. Maç boyunca harika bir oyun ortaya koyduk” kelamlarını kullandı.

“ONLARA 24, BİZE 17 FAUL”

Gayrette Ulusal Kadromuza çalınan faul sayısına dikkat çeken Ataman, “Sırpların maç boyunca agresif bir oyun sergileyeceğini aslına bakarsan bekliyorduk. bu biçimdesine fevkalade bir atmosferde bu biçimde oynamalarını bekliyorduk. Buna karşın bakıldığı vakit 24 faul attı onlar, biz 17 faul attık. Son 15 saniyesinde Kenan Sipahi’nin penetresinden daha sonra bir faul çalınmadı. Olağan, bu tip atmosferlerde lakin Eurobasketten beri devam eden hakem performansı daima devam ediyor” açıklamasını yaptı.

“GURUR DUYULACAK BİR ULUSAL TAKIM”

Türk halkının gurur duyacağı bir Ulusal Ekip performansı izlettiklerine inandığını belirten tecrübeli hoca, “Her türlü atmosfere karşın oyuncularımızın ortaya koyduğu performansa karşın sonuca üzüldük. Türk halkının bu Ulusal ekiple gurur duyması gerektiğini düşünyorum. Çok kıymetli tecrübeli Euroleague oyuncularını barındıran bir gruba karşı bu performansı göstermemiz takdir edilesi bir durum” diye konuştu.

“HAKEMLER ETKİLENDİ, RAHMET VERSİN”

Ataman hakemlerin Sırp taraftarının ve oyuncularının provakasyonuna hakemlerin de alet olduğunu belirttiği açıklamasını “Olmadı tekrarki maça bakacağız, taraftar, Sırbistan’ın agresifliği, hakemlerin daima aleyhimize düdük çalması, maçın ortasında benim hakemlere itiraz ettiğim sportmenlik dışı konumunda ki yüzde 100 sportmenlik dışıydı o. Pesic’in o esnada benimle muhattap olması olacak iş değil. Buraya geldiğimizden beri, Misic hadisesinden beri provakasyon var aslına bakarsanız kadromuza ve bana karşı. Hakemler de bundan etkilendi, maçı kazandılar. Rahmet versin” kelamlarıyla noktaladı.