Altın Portakal’da ödül verilmeyen Kubilay Tunçer: Muhtemelen Cumhuriyet tarihinin en düzgün performanslarından biri; ben yaptım diye söylemiyorum faka

Irina

New member
58. Altın Portakal Sinema Şenliği ödül merasiminden daha sonra oyuncu ve illüzyonist Kubilay Tunçer, Facebook hesabından yaptığı paylaşımla şenlik heyetine reaksiyon gösterdi. En âlâ yardımcı erkek oyuncu kategorisinde yarışan Tunçer, “Bu yılın değil, muhtemelen Cumhuriyet tarihinin en âlâ performanslarından biri; ben yaptım diye söylemiyorum fakat o denli.Net” dedi.

Aktör, Türkiye’de sinemada rol almayacağını açıklayarak, “Film işlerini de artık Türkiye’de sürdürmeyeceğim. Pavyon bağlamacılarına Berlioz anlatmaya paydos” sözlerini kullandı.

“Bembeyaz” sinemasındaki performansının Cumhuriyet tarihli en âlâ oyunculuklardan biri olduğunu tez eden Tunçer’in açıklamaları şöyle:

“Jüri üyeleri bana ödül vermeyerek oyunculuktan hiçbir şey anlamamış olduklarını tescil etmiş oldular”

“Antalya Altın Portakal sinema şenliğinde Bembeyaz sinemasıyla en güzel yardımcı erkek oyuncu mükafatı için yarıştım ve kazanamadım. Heyet lideri Emin Alper’di. Oyuncu arkadaşım Muhammet Uzunlar‘ın da dahil olduğu, zekası ve feraseti tartışılamayacak kadar bedelli ve fazlaca hürmet duyduğum heyet üyeleri bana ödül vermeyerek oyunculuktan hiçbir şey anlamamış olduklarını tescil etmiş oldular. Onlar için bir fırsat vardı. Kullanamadılar. Yanlış bir karar verdiler fakat neyi bilmediklerini bilmedikleri için onlara kızacak değilim. Kolomb’un gemilerini nazaranmeyen yerlilere de kızmıyoruz.”

Ömrüm bekleyerek geçti. Yavaşları, geriden gelenleri, ağırları ve yeteneksizleri bekleyerek geçti. Ağırların dünyasında yaşamak mukadderat. Şikayetim yok ancak vaktim az.

Olmadığınız ve hiçbir vakit olamayacağınız bir şeyi farketmeniz bile kıymetlidir. Onu kategorik olarak yok saydığınızda düşük bir ihtimalle de olsa onun üzere bir şey olma lotaryasını da riske etmiş olursunuz.”

“Emel Sayın’ı seviyoruz lakin sihirbazlık müsabakasına heyet koymuyoruz”

Gaye Su Akyol
’un heyet üyeliğini eleştiren Tunçer, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

Emel Sayın’ı seviyoruz lakin sihirbazlık müsabakasına heyet koymuyoruz. Erol Büyükburç, Nadya Komanaçi’nin yarışına heyet olmuş. Olacak işler değil bunlar.”

“Aklım havsalam almıyor, o performansla bana nasıl ödül verilmez”

“Aklım havsalam almıyor, o performansla bana nasıl ödül verilmez. İmkansız bir şey. Bu yılın değil, muhtemelen Cumhuriyet tarihinin en âlâ performanslarından biri; ben yaptım diye söylemiyorum lakin o denli.Net.

Son derece öfkeliyim: Ödül almadığım için değil, çağdaş oyunculuğu bilmeyen, kıymetli lakin bu hususta yetişmiş olmayan insanların karşısına işimi çıkardığım için. İşimi de kendimi de ucuzlatmış oldum.”

“Film işlerini de artık Türkiye’de sürdürmeyeceğim; pavyon bağlamacıların Berlioz anlatmaya paydos”

“Beni sevenlere kelam: tekrar bunu yapmayacağım. Dizilerde aslına bakarsanız oynamıyorum. Tiyatro ve sihirbazlık devam. Sinema işlerini de artık Türkiye’de sürdürmeyeceğim. Pavyon bağlamacıların Berlioz anlatmaya paydos.

hamiş: “bembeyaz” vizyona girince, oynadığım karakteri izleyince ne demek istediğimi daha yeterli anlayacaksınız. dubaracı lang lang değil, kaleşnikof argerich var orada. ayıp mıdır?

eşeğim. o öbür. allah belamı versin. ne işin var oralarda!”

TIKLAYIN – Altın Portakal Sinema Şenliği | ‘Bembeyaz’ sinema takımı T24’te: Bedellerine sahip çıktığını düşünen bir adam, kurallar değişirse ne yapar?