Aliağa Petkimspor’un ligde kalacağına inancı tam

Anje

Global Mod
Global Mod
ING Basketbol Harika Ligi’nde deplasmanda Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket’i 93-78 mağlup ederek ligde kalma yolunda kıymetli bir galibiyete imza atan Aliağa Petkimspor’un başantrenörü Burak goren, ligde kalıp gelecek dönemi daha hoş planlayacaklarını bildirdi.

goren, yaptığı açıklamada, son haftalarda her insanın final niteliğinde maçlar oynadığını belirtti.

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket karşılaşmasının başında oyunu denetim altına almayı başardıklarını aktaran bakılırsan, şöyleki konuştu:

“Maçın üçüncü döneminden itibaren makul bir farkı da alarak maç sonuna nispeten biraz daha rahat geldik. Tüm grubuma teşekkür ediyorum. 3,5-4 aydır buradayım, insanüstü bir uğraşla ligin en altından en üstüne tırmandık. Son 7 maçımızın 5’ini kazandık. Yalnızca deplasmanda Gaziantep Basketbol ve Anadolu Efes’e kaybettik. ötürüsıyla hayli büyük bir çıkış, hayli büyük bir iş. Tüm oyuncularımla, takımımla gurur duyuyorum. Petkimspor hayli kıymetli bir basketbol markası. Basketbolda da daha yapacağı epeyce iş var. Kalan bir maçımızı da layıkıyla yerine getirip ligde kalacağız ve bundan daha sonrasını da daha hoş planlamaya başlayacağız.”