Aliağa Petkim deplasmanı sevdi!

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’nin 4. haftasında konuk olduğu Darüşşafaka’yı 94-75 yenen Aliağa Petkimspor’un başantrenörü Burak bakılırsan, galibiyeti Galatasaray Nef müsabakasında sakatlandıktan daha sonra dönemi kapattığı anlaşılan Silas Melson’a ikram ettiklerini bildirdi.

GÖREN’DEN TEŞEKKÜR

Burak bakılırsan, yaptığı açıklamada, Aliağa Petkimspor’un son senelerda çalıştığı en hoş kadro olduğunu söylemiş oldu. Hem insani ilgiler birebir vakitte basketbol seviyesi açısından fazlaca güzel pozisyonda bulunduklarını kaydeden nazarann, şu biçimde konuştu:

“Sakatlıklar yaşadık, biroldukça şanssızlığımız oldu fakat bırakmadık. Dün maçı kazanacağımıza dair hissiyatım vardı lakin oyuncularımın bu kadar yürekli oynayacağını beklemiyordum. Tüm maçı denetim ettik ve inanılmaz bir galibiyet aldık. Bu galibiyeti, bebeği olduktan bir hafta daha sonra sakatlanıp dönemi kapatan Silas Melson’a armağan ediyoruz. Hamlede topu paylaştığımız gün durdurulamaz bir grubuz. Kadrosu bu maça fazlaca uygun hazırlayan yardımcı antrenörlerime de teşekkür ediyorum.”

İKİNCİ GALİBİYET DE DEPLASMANDA

Ligde geride kalan 4 haftada 2 galibiyet ve 2 yenilgi alan Aliağa Petkimspor, 2 galibiyetine de dış alanda ulaştı. Deplasmanda Yukatel Merkezefendi Belediyesi ve Darüşşafaka’yı yenen İzmir temsilcisi, Aliağa’daki müsabakalarda ise Anadolu Efes ve Galatasaray Nef’e boyun eğdi. Aliağa Petkimspor, 30 Ekim Pazar günü Frutti Extra Bursaspor’u ağırlayacak.