Akşener’den yeni eğitim-öğretim yılı iletisi

ahmetbeyler

Active member
Meral Akşener, ÂLÂ Parti’nin yarın başlayacak 2022-2023 eğitim ve öğretim yılına ait hazırladığı görüntüyü bugün toplumsal medya hesabında paylaştı. Akşener, paylaşımında şunları kaydetti:

“Başöğretmenimiz Atatürk’ün yaktığı meşaleyi taşıyan tüm öğretmenlerimize ve Cumhuriyet’imizin ışığında yetişen tüm öğrencilerimize yeni eğitim-öğretim yılında muvaffakiyetler diliyorum.”

Videoda, Mustafa Kemal Atatürk’ün öğrencilerle manzaralarıyla eğitim sistemine ait haberler, atanamayan öğretmenler ve barınma sorunu yaşayan öğrencilere yer verildi. Görüntüde şöyleki denildi:

“Sen, Kurtuluş Savaşı’nın en kuvvetli şartlarında Maarif Kongresi’ni toplamayı başardın. Yetmedi; kendi lisanında harflerinle memleketin en ücra köşelerine ilim, irfan taşıdın. Köylerin okullarla doldu, taştı. Medeniyet yolunda attığın adımlarla namın yedi düvele ulaştı. Bugün, bir dolu gelip geçen bakan ve onlarla bir arada tekraren değişen sistem sıkmasın canını. Her güne öteki bir müfredatla uyanıp yorulsan da her sene yarış atı üzere çalışıp çalınsa da hayallerin, eğme başını. Atanamayan düşlerinizi, dört duvara sığdıramadıkları başınızı ve şaibeli mülakatlarda elenen geleceğinizi görüyor, hevesiniz gurbet ellere düşmesin diye bu toprakları hepinize umut etmeye geliyoruz. Sözümüzdür, bu vatanı hepimize teslim edene. Emaneti daima bir arada taşıyacağız en güzele.”