Ahmet Ağaoğlu’ndan Nwakaeme açıklaması!

Bushra

New member
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Haber Global’de Candaş Tolga Işık’ın Az Evvel Konuştum programına konuk oldu.

Bordo-Mavililer’in işvereni gündeme dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

İşte Lider Ağaoğlu’nun açıklamaları:

“Trabzonspor’un 1 milyar 380 milyon TL borcu var”

“Maç maç baktığımızda Fenerbahçe , Galatasaray , Beşiktaş… 20 puan oldu lakin yaşadıkları türbülansı göz önünde aldığımızda ben hala Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ı yarış ortasında görüyorum. Göze güzel gelen futbol göz önüne aldığımızda Hatayspor, Başakşehir, Konyaspor, Karagümrük hoş futbol oynuyor. Dönem başladığında Trabzonspor ekibi tam takım halinde, maçlara başladı. En büyük avantajlardan bir tanesi bu. Bunu her vakit yapmak mümkün olmuyor. Kulübün iktisadını sağlam temellere oturtmanız lazım. Trabzonspor’un 1 milyar 380 milyon TL borcu var. Yapılandırılmış borç 900 milyonun üzerinde. 40 milyon Euro’luk kadroyu 16 – 17 Milyon Euro’ya indirdik. İkinci sene de o bütçeyle devam ettik. Bu sene şampiyonluğu amaç olarak belirlediğimiz için 23 Milyon Euro net maaşla gidiyoruz.”

Trabzonspor Devlet takviyesi alıyor mu?

“Bütün girdisi çıktısı, hesabı KAP ile paylaşılan kulüp. Bunu söyleyenlere her vakit şunu söylüyorum. Bütün hesaplar açık. Gelip, 1 kuruş kaynağı muhakkak olmayan, bir girdi tespit ederlerse, ben soy isminin üzerine kocaman bir çizgi çizerim. Bugün borsada süreç goren 4 büyük kulüp var. Yaptığınız her harcamayı, imzaladığınız her mukaveleyi kamuoyu ile paylaşmak zorundasınız. Algı yaratmak için bunlar söyleniyor fakat, bu insanların hepsinin hakkında kabahat duyurusunda bulunuldu. Hepsiyle yargı önünde hesaplaşacağız.”

‘2 oyuncuyla pazarlıklarımız devam ediyor’

“Yaz transfer devrinde bütün bilgileri 3-4 ay evvelden tespit etmiştik. Orta transferde de yaptık bunu. Lakin TL’nin yabancı para üniteleri karşısında kıymet kaybından daha sonra bir sefer daha masaya yatırdık bu mevzuyu. Elimizdeki alternatiflerin ortasında o çerçevede, daha evvel mutabakata kaldığımız Kouassi ile anlaştık. Mevki vermeyeyim ancak 2 oyuncuyla da pazarlıklarımız devam ediyor.”

‘Sörloth’u almak kolay değil’

“Sörloth’u almak kolay değil, orta transferde gündemimizde yok. Real Socieadad’ın elinde opsiyon. Nisan ayında kullanmadığı takdirde Leipzig’e geri dönecek. Nisan ayına kadar da kolay kolay onu oradan almak kolay değil.”

‘Nwakaeme konusunda kuşkunuz olmasın’

“Sorumluluğu hocaya verdiğiniz yerde bütün yetkiyi hocaya vereceksiniz. Genel konseyde o işin sorumluluğunu bize verdiler. Yetki de bizde. Tony sahiden sevdiğimiz bir oyuncu. Şu an itibariyle baktığımızda Uğurcan Çakır, Hüseyin Türkmen, Abdulkadir Parmak, Abdülkadir Ömür ve Anthony Nwakaeme… 3,5 yıldır daima beraberyiz. En eski oyuncularımızdan birisi. Genel Şura, o yetkiyi bize verdiği için merak etmesinler. Kulübün menfaatleri doğrultusunda sevdiğimiz beğendiğimiz, bir fazlaca taraftan farklı bir insan Nwakaeme ile o işi en güzel biçimde neticelendireceğimize kimsenin kuşkusu olmasın.”

‘Gervinho’nun lisansı askıda’

“Gervinho’nun lisansını askıya alacağız. Yabancı hakkını kullanmak için. Kontratını askıya aldı, onun yerine Koaussi ile imzaladık.”