Adem Asil: “Altın madalya için kendime güveniyorum”

Anje

Global Mod
Global Mod
Ulusal atlet Adem Asil, İngiltere’de düzenlenen 51. Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda halka aletinde altın madalyayı almak istediğini belirtti.

Adem Asil, Liverpool kentinde yapılan tertipte halka aletinde finale yükselmesine ait AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Dünya Şampiyonası’nda birinci kere aletlerde finale yükseldiğini tabir eden Adem, halka aletinde bunu başardığı için memnun olduğunu söylemiş oldu.

Başarılı olmak için epey çalıştığını lisana getiren ulusal cimnastikçi, “Beklentim halka aletinde finale kalmaktı. Çok şükür başardım. Finalde en uygun serimi yapmaya çalışacağım. En büyük amaçlarımdan biri dünya şampiyonu olmak. İnşallah bu maksadımı de gerçekleştireceğim.” sözlerini kullandı.

“İnşallah finalde güzel haberler vereceğiz”

Adem Asil, Dünya Şampiyonası’ndaki rakiplerinin kuvvetli olduğunu vurgulayarak, şu biçimde devam etti:

“Kendime hayli güveniyorum. Bu müsabaka için fazlaca çalıştım. Çinliler ve İngilizler şu an hayli kuvvetli. Madalya için büyük bir savaş olacak. Olağan seriyi yapmak kıymetli lakin asıl değerli olan bitiriş. Şayet inince sabit kalabilirsen sevinebilirsin. Zira hakemlere hayli hoş bir reaksiyon vermiş oluyorsun. Ona bakılırsa de devasa yükseklikte puan çıkıyor.”

Dört yaşında cimnastiğe başladığına dikkati çeken ay-yıldızlı sportmen, şunları kaydetti:

“19 yıldır bu sporu yapıyorum. Çok emek verdim. Bu emeğimin karşılığını almak istiyorum. birinci vakit içinderda kendim için madalya almak istiyorum. İkinci olarak ailem, üçüncü olarak da Türkiye için almak istiyorum. Beni hayli desteklediler. O yüzden herkesi keyifli etmek istiyorum. İnşallah finalde güzel haberler vereceğiz.”

“Yılmaz hoca epey detaycıdır”

Türkiye’ye birinci geldiğinde ailesinin yanında olmadığına işaret eden Adem, “İlk geldiğimde Yılmaz Göktekin hocamın yanında kaldım. Onları aile olarak gördüm. Bana epey güzel davrandılar ve iki ay onların yanında kaldım. hiç bir vakit yalnız hissettirmediler.” diye konuştu.

Artistik Cimnastik Erkek Ulusal Grubu Başantrenörü Yılmaz Göktekin’in hayli düzgün bir antrenör olduğunu aktaran Adem, “Yılmaz hoca fazlaca ayrıntıcıdır. Ufak şeylere dikkat ediyor. Lakin biraz heyecanlı. Kendisine buradan bir şey söylemek istiyorum, yalnızca olağan serimizi yaparsak başarılı olacağız. Fazla heyecanlanmaya gerek yok. Biliyorum büyük bir final, bence hiç heyecanlanmamak daha uygun.” sözlerini kullandı.

Adem Asil, halka aletinin finaline 5 Kasım Cumartesi günü çıkacak.