Adasokağı’nın yeni transferleri, ligde kalıcı olmayı hedefliyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Hentbolda Bayanlar Muhteşem Lig’e yükselen Totem Adasokağı Spor Kulübünün yeni transferleri alacakları sonuçlarla ligde kalıcı olmayı istiyor.

Takımını 4 yeni transferle güçlendiren Adasokağı, bu dönem birinci kere uğraş edeceği ligde başarılı olabilmek için idmanlarını sürdürüyor.

Dönem öncesi İzmir Gençlik Merkezleri Gençlik ve Spor Kulübünden, Akdeniz grubunun takımına katılan 17 yaşındaki oyun kurucu Berfin Havinsu Varlıklı, AA muhabirine, 11 Eylül’de Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü maçıyla lige başlayacaklarını söylemiş oldu.

Amaçları olan bir ekibe katıldığı için memnun olduğunu anlatan Berfin, ağır bir tempoyla birinci defa gayret edecekleri ligde isimlerinden kelam ettirmek istediklerini belirtti.

Ekipte her insanın ahenk içerisinde ligde kalıcı olma amacıyla çalıştığını aktaran Berfin, “Öncelikli maksadımız genç sportmenlerin da ligde bir şeyler başarabileceğini kanıtlamak. Bütün grup arkadaşlarımın da o istekte olduğunu düşünüyorum. Hepimiz heyecanlıyız. Üstün Lig’de kalıcı olmayı hedefliyoruz. Bu grubun yeni bir parçasıyım, ben de birinci kere Harika Lig’de forma giyeceğim. Çok deneyimli ablalarım var ve onlara karşı oynayacak olmak beni heyecanlandırıyor.” diye konuştu.

Berfin, kadroda kendini kanıtlayıp ulusal formayı giymek istediğini de belirtti.

– İrem Can İnce: “Bizi hoş bir dönem bekliyor”

Grubun takımına dönem öncesi Rize takımı Olimpik Pazar Spor Kulübünden transfer olan 19 yaşındaki kanat oyuncusu İrem Can İnce de yaş ortalaması genç bir gruba geldiğini söylemiş oldu.

Günde çift idmanla hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten İrem Can, “Takım olarak elimizden geleni yapacağız ve ligde kalacağız. Yenimahalle maçına motive biçimde devam ediyoruz, inşallah maçı alacağız. Hem kendim birebir vakitte ekibim için elimden geleni yapacağım. Bizi hoş bir dönem bekliyor.” dedi.

Başantrenör Nesimi Dağdoğan ise kadronun dönem hazırlıklarını ağır bir tempoyla sürdürdüğünü, yeni 4 transferle birinci defa gayret edecekleri ligde en düzgününü yapmaya çalışacaklarını kaydetti.