Adana, tesisleri ve iklimiyle atletlerin kamp merkezi oldu

Anje

Global Mod
Global Mod
Adana, tesisleri ve açık alanda idman yapmaya elverişli iklim özellikleriyle son senelerda atletizmde farklı branşlardaki sportmenlerin kamp merkezi haline geldi.

Birfazlaca branşta şampiyonların yetiştiği Adana, son senelerda sayısı artan spor tesisleriyle, epeyce sayıda ulusal atletin idmanlarına mesken sahipliği yapıyor.

Türkiye Kros Şampiyonası için kente gelen Türkiye Atletizm Federasyonu Lideri Fatih Çintimar, AA muhabirine, Adana’nın Türk atletizmi için vazgeçilmez bir kent olduğunu söylemiş oldu.

Adana’nın iklim şartlarının sportmenler için avantaj sağladığını söz eden Çintimar, kentin bilhassa kış mevsiminde Türkiye’nin kamp merkezi olabilme yolunda epeyce hoş bir noktada bulunduğunu belirtti.

Atletizm şampiyonlarına hazırlanmak için biroldukça ulusal atletin Adana’yı tercih ettiğini anlatan Çintimar, “Milli atletlerimizden Kayhan Özer, cirit atmada olimpiyat 4’üncüsü Eda Tuğsuz son on yıldır Adana’da çalışıyor. Cirit atmada 5. İslami Dayanışma Oyunları şampiyonu Esra Türkmen, son dört yıldır burada çalışmalarını sürdürüyor. 8-10 atletimiz daha Adana’da kamplarına devam ediyor.” diye konuştu.

Lider Çintimar, Adana’daki Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nin değerine de işaret ederek, son üç yıldır ulusal ekip seçmeleri ve karşılaşmaları için burayı tercih ettiklerini lisana getirdi.

Sporcuların, tesis ve iklim şartları bakımından pek güzel durumdaki kentte verimli bir idman süreci geçirdiği anlatan Çintimar, şu biçimde devam etti:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı bu manada burada epeyce hoş bir Olimpiyat Hazırlık Merkezi yaptı. Biz de bu merkezi kullanarak atletlerimizi hazırlıyoruz. Adana bir spor kenti. Onun için de buradaki her türlü spor karşılaşmasında istenilen noktaya geliniyor. Bu tesisler Adana’ya yeni bir ivme kazandıracaktır. Adana bilhassa kış mevsiminde Türkiye’nin kamp merkezi olabilme yolunda hayli hoş bir noktada. İnşallah daha da gelişecektir.”

Özer: “Kamp sürecinde hava şartları bizim için önemli”

Ulusal atlet Kayhan Özer, Adana’da inşa edilen atletizm ve spor tesisleriyle daha rahat idman yapma imkanı bulduklarını aktardı.

Kamp çalışmalarını Adana’da gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Özer, şunları kaydetti:

“Şu an kasım ayındayız lakin hala kısa kollu tişörtle idman yapıyorum. Kamp sürecinde hava şartları bizim için değerli zira soğuk havalarda idman hayli zorlaşıyor. Hava bu kadar hoşken ve Adana bu kadar güneşliyken diğer bir yeri tercih etmek istemiyorum. Hem hava şartları güzel birebir vakitte yapılan yeni bir tesisimiz var. Bence Türkiye’deki en güzel atletizm tesislerinden biri. Tesis ve saha yan yana. İniyorsunuz, idmana geliyorsunuz, çıkıyorsunuz, yatıyorsunuz. Bu kadar kullanışlı ve verimli olduğu için ben natürel ki Adana’yı tercih ediyorum.”