A Ulusal Bayan Hokey Grubu, Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Amasya’da kampa giren A Ulusal Bayan Hokey Ekibi, 7-10 Aralık’ta Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak Salon Hokeyi Bayanlar Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını ağır tempoda sürdürüyor.

Ulusallar, Amasya Spor Salonu’nda günde çift egzersiz yaparak şampiyonaya hazırlanıyor.

Ulusal grup oyuncuları, antrenörleri eşliğinde ısınma, pas, top sürme ve oyun taktikleri üzerinde çalışıyor.

A Ulusal Bayan Hokey Kadrosu Başantrenörü Yasin Yükseler, şampiyonaya en güzel biçimde hazırlandıklarını, hayli heyecanlı ve savlı olduklarını söylemiş oldu.

Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi en uygun biçimde temsil etmek istediklerini vurgulayan Yükseler, şunları lisana getirdi:

“Bu turnuva pandemiden dolayı ertelenmişti. Türk hokey tarihinin üst seviye turnuvası bizim için. Amasya’nın konut sahipliğinde 4 kamp yapıp, A Ulusal Ekip ile milletlerarası en üst tertibe gideceğiz. Amacımız bu turnuvada Türk ulusal grubunu en düzgün biçimde temsil edip, bu kümeden bir alt kümeye düşmemeye çalışmak. Orada en âlâ biçimde birinci ikiye girip, dünya kupasına katılma yolunda büyük bir adım atmak istiyoruz.”

Ulusal grup oyuncularından Fatma Songül Gültekin de, maksatlarına ulaşmak için idmanlarını tüm süratiyle sürdürdüklerini lisana getirdi.

Futbolla başladığı spor mesleğine hokeyle devam ettiğini anlatan Fatma Songül, “Uzun yıllar futbol oynadıktan daha sonra spor mesleğime hokeyle devam ettim. Futbola bakılırsa bizim branşımız biraz daha akıcı ve eğlenceli. Hokeyin bize kattığı biroldukça hoşluk var. O yüzden hokey daha mantıklı bir seçimdi benim için. İdmanlarımıza tüm süratiyle devam ediyoruz. Umarım şampiyonada hoş sonuç alırız ve keyifli döneriz.” sözlerini kullandı.