6 Ocak transkriptleri, Trump kampını bölen anlaşmazlıkları ortaya koyuyor

Anje

Global Mod
Global Mod
Eski Beyaz Saray iletişim direktörü Alyssa Farah Griffin’e göre, Bayan Haspel’in görevinden alınması halinde tüm istihbarat camiasının istifa edeceği bir “intihar anlaşması” vardı.

Bayan Griffin, “Sözde yaklaşık 14 dakika boyunca, Kash aslında CIA direktörüydü,” dedi.

Trump’ın Beyaz Sarayı, sürekli güç mücadeleleriyle karakterize edildi.

Transkriptlerdeki bir tema, Trump Beyaz Sarayının değişmez bir özelliği olan yoğun güç mücadeleleridir. Avukatlar avukatlarla kavga etti. İletişim çalışanları kendi aralarında savaştı. Başkan, her kademedeki yardımcıları azarladı.

Birkaç örnek: Bayan Griffin, Beyaz Saray eski basın sekreteri Kayleigh McEnany hakkında sert bir değerlendirme yaptı: “Ben bir Hristiyanım, bu yüzden söyleyeceğim şey şu. Kayleigh bir yalancı ve – o bir fırsatçı.”

Trump’ın yardımcısı Jason Miller, müfettişlere, uzun süredir Muhafazakar bir avukat olan Cleta Mitchell’in dağıttığı ve Başkan Biden’ın seçimi kazandığını reddettiği bir belgede adını bir irtibat kişisi olarak listelediğini öğrenince “sinirlendiğini” söyledi. Bay Miller, “Cleta’yı aradım ve ‘Ne oluyor?’ dedim” dedi. “Ve ‘Evet, yeterince hızlı değildiniz, ben de üzerine adınızı yazıp gönderdim’ dedi.”

Trump, 6 Ocak’tan sonra ölen bir Capitol polis memuru için “büyük bir halkla ilişkiler hamlesi” yapmak istemedi.

Transkriptler ayrıca eski cumhurbaşkanının kolluk kuvvetlerine verdiği desteğin koşullu doğasını da gösteriyor. Bay Trump, çalışanlarının ısrarı üzerine, 6 Ocak’tan sonra ölen bir Capitol polis memurunu onurlandırmak için Beyaz Saray’ın üzerindeki bayrağı indirmeyi kabul etti, ancak “bir basın açıklaması veya büyük bir halkla ilişkiler hamlesi yapmamamız konusunda ısrar etti.” dedi Bay Trump, Miller bir metin mesajı yazdı.

Miller, “Kimsenin yasa uygulamalarını Başkan Trump’tan daha güçlü bir şekilde savunamadığı konusunda net olmak istiyoruz, ancak bunu havaya uçurmak istemiyoruz” diye yazdı.

Bir mobilya yöneticisi, Trump’ın çevresi için özel jetleri finanse etti.

Cuma günü yayınlanan ifade, mobilya perakendecisi Overstock’un eski bir yöneticisi olan Patrick Byrne’nin, seçim sonuçlarına karşı kampanya yürütürken Bay Trump’ın çevresindeki insanlar için özel jet kiralayan bir finansör rolünü nasıl üstlendiğini ayrıntılarıyla anlattı.