46 kiloya düşen Seren Serengil, hastaniçin fotoğrafını paylaştı: Sakın bana özenip bu ameliyatı yaptırmayın, hoş olduk da ne oldu?

Irina

New member
Geçirdiği mide küçültme ve gastrik bypass ameliyatından daha sonra 70 kilodan 46 kiloya düşen Seren Serengil, “Şu an bana ‘100 kilo olacaksın, eskiye dön’ deseler koşa koşa dönerdim” dedi. “Güzel olduk da ne oldu, değerimiz bilindi mi?” diyen Serengil, “Obez değilseniz bana özenip bu ameliyatı yaptıran epeyce oldu, siz özenmeyin ve asla yaptırmayın” sözünü kullandı.

Dumping sendromu ile uğraş eden ve 2016’da geçirdiği mide operasyonunun akabinde hızla kilo vermeye başlayan Seren Serengil, hastaneye kaldırılmıştı.

70 kilodan 46 kiloya düşen Serengil, hastanede çekilmiş bir fotoğrafıyla yaşadığı pişmanlığı, Instagram hesabında şu biçimde anlattı:

“Nasılsınız:) biz de ‘iyi’ diyelim, âlâ olalım Emel hemşiremle. Nefret ederdim kilodan, hala da ederim. Ancak şu an bana deseler ki ‘yüz kilo olacaksın, eskiye dön’ koşa koşa dönerdim. Hoşluk kime şans mutluluk getirmiş.? Hoş olduk da ne oldu? Değerimiz bilindi mi? Keyifli olduk mu? Bir berbat bahtı gerçeği var ise uyaydık keşke…Ne uğruna daha da hoş olalım isteği, kim için? değdi mi? Herkes benim gözüme hoş gözükmek için uğraşsın ben niçin uğraşıyorum deyin.

“Obez değilseniz bu durumu diyet ve sporla kolaylıkla atlatabilirsiniz”

Sakın! Obez değilseniz bana özenip bu ameliyatı yaptıran fazlaca oldu, siz özenmeyin ve asla yaptırmayın. Haydi ben isim gereği ‘kendime, dış imajıma dikkat etmek zorundayım’ dedim, rakiplerimin bedenlerini mayolu yakalanmış hallerini gördükçe onlar üzere olacağım korkusu bana bunu yaptırttı. Obez değilseniz bu durumu diyet ve sporla kolay kolay atlatabilirsiniz.

Hoşun düşmanı en hoştur. ‘En güzel’ olacağım derken meskendeki hoşluktan de olmayın. Sıhhatiniz gitmesin. Bırakın sizi beğenen bu biçimde beğensin. Beğenmiyorsa da kapıyı gösterin. Koşulları zorlamayın. Daima iyisini isteyin kalbiniz hoş olunca Allah kesinlikle karşınıza fiziğinize, güzelliğinize, ona buna bakanı değil o kalbe bakanı çıkarıyor. Hadi öperim.”