265 atletin katıldığı satranç turnuvası başladı!

Anje

Global Mod
Global Mod
Afyonkarahisar Valiliği, Yeşilay Derneği, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonunun takviyeleriyle düzenlenen ödüllü satranç turnuvası başladı.

Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvanın açılışında konuşan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı ve Yeşilay Derneği Afyonkarahisar Şube Lideri Nurullah Kaya, dernek olarak insanları bağımlılıktan korumak ismine tarihî bir misyon içerisinde gayret verdiklerini söylemiş oldu.

Kaya, dernek bünyesinde kurdukları Yeşilay Spor Kulübünün çalışmalarına başladığını belirterek, “Ödüllü olarak planladığımız satranç turnuvasına çeşitli yaş kategorilerinde 20 vilayetten 265 sportmen kayıt yaptırdı. Ben katılan atletlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Ödüllü turnuvalarımızı Afyonkarahisar’da devam ettirme kararlılığı ortasındayız. Bu manada bize dayanak veren tüm büyüklerimize, sponsor firmalarımıza, valilik ve belediyeye fazlaca teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Değerli veliler çocuklarınızı satranca yönlendirdiğiniz için tebrik ediyorum. Satranç bununla birlikte bir zihin sporu, bir spor kolu. Atletlere muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Konuşmaların akabinde çekilen kuraların akabinde, sportmenler yerlerini alarak karşılaşmalara başladı.

İsviçre yordamı yapılacak müsabakalarda eleme olmayacağı, yenilenin oynamaya devam edeceği ve turnuvanın yarın yapılacak final maçlarıyla sona ereceği duyuruldu.