24 öğrenci hastaneye kaldırıldı

ahmetbeyler

Active member
Zonguldak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi pansiyonunda kalan birtakım öğrencilerde kusma ve mide bulantısı şikayetleri görüldü. Durumun bildirilmesi üzerine okula gelen sıhhat takımlarınca, şikayetleri bulunan öğrenciler kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan hastanelerde tedavi nazarann öğrencileri ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı. Aldoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, pansiyonda kalan öğrencilerin menülerinde tavuk, ezogelin çorba, pirinç pilavı ve ayran olduğunu söylemiş oldu.

Numunelerin incelemeye gönderileceğini belirten Aldoğan, “Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde 7 öğrenciye serum takıldı, denetim altındalar. Zonguldak Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde 9 öğrencimiz, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sıhhat Uygulama ve Araştırma Merkezinde de 8 öğrencimiz var. Genel olarak öğrencilerimiz kusma şikayetiyle gelmişler. Mevzuyla ilgili olarak çabucak inceleme başlatıyoruz. Büyük olasılıkla besinden kaynaklı bir şey olarak gözüküyor fakat kesin konuşmak istemiyorum. Çok şükür önemli bir durum yok şu anda” diye konuştu.