15’li Ragbi Erkek Ulusal Grubu, Sırbistan maçına hazır

Anje

Global Mod
Global Mod
Türkiye 15’li Ragbi Erkek Ulusal Ekibi, Avrupa Konferans 2 Güney Ligi Küme karşılaşmaları kapsamında 15 Ekim Cumartesi günü Sırbistan ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye Ragbi Federasyonu Lideri Murat Pazan, Ragbi Ulusal Kadro Menajeri Erkan Göral ile Vakfıkebir Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yunus Ali Civil, Trabzon Vakfıkebir Stadı’nda son idmanını gerçekleştiren ulusal grup atletlerini ziyaret ederek, takviyelerini iletti.

Ragbi Ulusal Kadrosu Teknik Yöneticisi Cherokee Sylvain Ngue idaresinde son çalışmasını yapan sportmenler, yarın saat 12.00’de Vakfıkebir Stadı’nda oynanacak maçı beklemeye başladı.

Lider Murat Pazan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Vakfıkebir’de oynanacak maçta halkın dayanağı yardımıyla hoş bir sonuç almayı beklediklerini söylemiş oldu.

Federasyonlarının 2000’li senelerda kurulmasına karşın Türkiye’de son senelerda ragbi sporunun gelişmeye başladığını aktaran Pazan, “Kadınlarımız Avrupa’da yarış hakkı elde etti. Önümüzdeki yıl şampiyonluk kazanıp, bir aksilik şayet olmazsa olimpiyatlara kadar gitmeyi dilek ediyoruz. Birtakım şeyler yavaş yavaş olacaktır. Bence burada maçta tezli da olsak kaybeden biz olabiliriz. Skoru gördüğümüz vakit yılmamak gerekiyor.” dedi.

Pazan, birçok Avrupa ülkesinde ragbinin yaklaşık 100 yıldır oynandığına işaret ederek, “ötürüsıyla biz bu işin içerisine yeni müdahil olduk. 6 yıllık geçmişte buraya kadar bile gelebilmek bizim için büyük muvaffakiyet. Türk halkı olarak biz muvaffakiyet bir an evvel gelsin istiyoruz lakin muvaffakiyet bu kadar sıradan değil, bütün bir şeydir. Bunun için de hakikaten vakte gereksiniminiz var. Ben yarın genç kardeşlerime güveniyorum fakat kaybederlerse de asla bir hüsrana uğrayacağımızı düşünmüyorum.” diye konuştu.

Ragbi Ulusal Kadrosu Teknik Yöneticisi Cherokee Sylvain Ngue ise yarınki maçı kazanmayı hedeflediklerini ve bunun için hazır olduklarını belirtti.

Ngue, son oynadıkları maçlarda gördükleri eksiklikleri telafi ettiklerini kaydederek, “Yurt haricinde yaşayan iki tecrübeli Türk oyuncumuzu takıma dahil ettik. Onların da bizler için tesirli olacağını düşünüyoruz. Son maçlarda berbat durumlardan çıkıp bu düzeye geldik. Bunu düzelteceğimize inanıyorum. Memnunuz, genç oyuncularımız tecrübe kazandılar ve geliştiler. Lakin yol uzun ve adım adım devam edeceğiz. Umarız ki Vakfıkebir bizim için bir talih olur.” tabirlerini kullandı.